Sign in to follow this  
Followers 0
Spook

Origins MOD Genel Bakış [Bu Mod İle Neler Yapabilirsiniz?]

1 post in this topic

Dayz Origins MOD tartışmasız Arma 2 için yapılmış olan en mükemmel hayatta kalma modudur. Ve sürekli olarak kendisini güncelleyerek yenilikler getirmektedir. Neden hala Arma 2 de uğraşıyorlar, çoktan Arma 3 için yapmaları gerekirdi, Arma 2 grafikleri okadar da iyi değil dediğinizi duyar gibiyim. Bu düşüncenize kısa ve net bir cevap vereyim. Arma 3 e gelen her güncellemeden sonra mod yapımcıları geliştirdikleri modları yeni Arma 3 veriyosununda çalısır hale getirmek için günlerini harcıyorlar. Bu sebepten dolayı Başta Exile MOD, 2017 MOD olmak üzere Arma 3 e mod yapan bir çok yapımcı modların gelişimini durdurduklarını açıkladı. Origins MOD Arma 2 de devam ediyor çünkü, artık Arma 2 bir güncelleme almıyor. Bu nedenle geliştiriciler düzenleme yapmakla uğraşmak yerine sürekli olarak Origins MOD a yenilik eklemeye devam edebiliyor.

BU MOD İLE NELER YAPILABİLİR?

KENDİ EVİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ

 • Her oyuncu Level 1,2,3,4 olmak üzere kendisine 4 ayrı ev yapabilir. Yaptıkları evlerin içine silah, erzak ve muhimmat saklayabilir. Evlerin kapısına koyduğu şifre ile sakladığı erzakların %100 güvende olmasını sağlayabilir. 2 Kişilik bir takım toplamda inşa edeceği 8 ev ile kendisine devasa bir base inşa edebilir.

  YDq9y6.jpg 4P1noG.jpg

  yENDb9.jpg 1LVo8Y.jpg

KULE EVLER YAPABİLİRSİNİZ

 • Elektrik direklerine inşa edilebilen ve en tepesinde helikopter saklayabileceğiniz bir adet açılır kapanır garajı olan evler yapabilirsiniz.

  maxresdefault.jpg Screenshot10.jpg

KENDİ GARAJINIZI YAPABİLİRSİNİZ

 • Her oyuncu kendisi için 1 adet küçük, bir adet te büyük garaj olmak üzere 2 adet garaj inşa edebilir. Küçükarabaları saklamak için Small Garage yeterli olacaktır. Ancak kamyon vb büyük araç saklamak için Large Garage inşa etmeniz gerekecek. Ayrıca yeni eklenen özellik ile artık araçlarınızı da kilitleyebiliyorsunuz.

  p0XA4z.jpg R01Ayo.jpg

TAKIM KALENİZİ İNŞA EDEBİLİRSİNİZ

 • Takımınız için devasa büyüklükte bir kale inşa ederek diğer oyunculardan farklı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Kale içerisine çok sayıda araç saklayabileceğiniz gibi, öldüğünüzde inşa ettiğiniz kalenin içinde doğmak gibi bir ayrıcalığa da sahip olacaksınız.

  Brvn9j.jpg ZZM610.jpg

  oj05zo.jpg

BASE ETRAFINA DUVAR ÖREBİLİRSİN

 • İnşa ettiğiniz baseinizin daha korunaklı olabilmesi için etrafına duvarlar örebilirsin. Bunun için oyundaki kepçeye ihtiyacın olacak.

  42ajsz87.jpg Screenshot12.jpg

ARAÇLARINIZA ZIRH KAPLAYABİLİRSİNİZ

 • Kullandığınız araçların kurşun geçirmez olup daha güvenli bir hal almasını isterseniz etrafını zırhla kaplayıp geliştirebilirsiniz.

  Screenshot-7.jpg gatrjuit.jpg

ARAÇLARINIZI BOYAYABİLİRSİNİZ

 • Araçlarınızı özelleştirmek için kendi zevkinize göre boyayabilirsiniz.

  Screenshot4.jpg Screenshot5.jpg

DENİZALTU KULLANABİLİRSİNİZ

 • Güvenli ulaşım için denizaltı tercih edebilirsiniz.

  Screenshot2.jpg

GÖREVLER

 • Oyunda belirli aralıklarla çıkan görevleri tamamlayarak daha kolay mühimmat ve erzak biriktirebilirsiniz.

VE TABİKİ SECTOR B

 • Ana karaya 20km kadar uzakta olan Sector B adasına giderek içi tıka basa erzak ve muhimmat dolu olan kutuları boşaltarak ana kara da bulamayacağınız çok özel silahları elde edebilirsiniz. Ancak bunu başarabilmeniz için 100 ün üzerindeki Sector B güvenlik güçlerini öldürmeniz gerekecektir.

  Origins_salvation.jpg

Bu konuda Origins MOD ta yapabileceklerinizin sadece bir kısmını sizlerle paylaştık. Geri kalan şeyleri oynayarak keşfetmeniz daha zevkli olacaktır.

Arma 2: Origins MOD oynayabilmek için Arma 2 ve Arma 2 Operatioon Arrowhead oyunlarına sahip olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linkten bu iki oyunun bir arada satıldığı Arma 2 Combined Operation Paketini satın alabilirsiniz.

Steam: http://store.steampowered.com/sub/4639/ = 52TL
G2A: https://www.g2a.com/arma-2-combined-operations-steam-cd-key-global-fix.html?___store=turkish = 27.59 TL

Aşagıdaki linkten ister launcher ı indirerek isterseniz de torrent dosyası ile Origins MOD u indirebilirsiniz.
https://originsmod.info/download.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0